czwartek, 27 września 2018

Mała Książka Wielki Człowiek

 Zapraszamy rodziców i opiekunów razem z   trzyletnimi dziećmi do udziału w projekcie  MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

Jak przystąpić do projektu ?
Zapraszamy do odwiedzenia jednej z placówek Gminnej Biblioteki Publicznej w Mierzęcicach, Przeczycach, Nowej Wsi, Toporowicach, Boguchwałowicach, Mierzęcicach Osiedlu. Do biblioteki zapraszamy jednego rodzica bądź opiekuna wraz ze swoim trzyletnim dzieckiem (rocznik 2015).

Co w Bibliotece ?
 Dziecko zostanie zapisane do biblioteki i zostaje Małym Czytelnikiem. Na start otrzyma Wyprawkę Czytelniczą a w niej książkę "Pierwsze wiersze dla..." oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. Natomiast rodzice otrzymają książkę "Książką połączeni czyli o roli czytania w życiu dziecka".

 I co dalej ?
 Podczas wizyty w bibliotece zakończonej wypożyczeniem co najmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę do bibliotecznej karty. Po zebraniu  dziesięciu naklejek otrzyma imienny Dyplom Małego Czytelnika.
O Bibliotece ?
Biblioteka to instytucja kultury, w której życie może włączyć się dziecko niezależnie od wieku. Uczy go samodzielności, pozwala podejmować pierwsze własne wybory, rozwija myślenie oraz kształtuje na całe życie nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy, a gdy już opuszczą jej mury, przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczona książką.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK
wszak miłość do książek jest prezentem na całe życie.Brak komentarzy: