czwartek, 20 maja 2010

Uroczyste Pasowanie na Czytelnika

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek w placówkach bibliotecznych w Mierzęcicach, Nowej Wsi, Toporowicach i Mierzęcicach Osiedlu przeprowadzono uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy "O" i klas I szkół podstawowych.
Pasowanie nowych czytelników w centrali biblioteki w Mierzęcicach

Zgadywanki związane z przeczytanymi bajkami
Dzieci poznają najstarszą księgę inwentarzową księgozbioru

Poznawanie kart katalogowych książek
Pani Magda prezentuje zniszczona przez czytelników książkę
Książki można dotknąć
Uroczyste ślubowanie nowych czytelników
Pasowanie na czytelnika biblioteki
Książka na pamiątkę
Nowi czytelnicy wpisują się do Księgi Pasowania Braci Czytelniczej Biblioteki w Mierzęcicach
Można już oglądać książki
Czas na słodkie "małe co nieco"
Pani Magda pokazuje nowym czytelnikom jak powstają karty katalogowe i katalog
I już można wybrać coś dla siebie
Pierwsze wypożyczenie
Pamiątkowe zdjęcie
Pasowanie na Czytelnika w filii Nr 5 w Mierzęcicach Osiedlu uczniów klasy I
Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy I w filii bibliotecznej w Toporowicach


Pasowanie klasy "O" z Przedszkola w Nowej Wsi


piątek, 14 maja 2010

NIE MA SOLIDARNOŚCI BEZ MIŁOŚCI

W Gminnej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II w Mierzęcicach trwa wystawa fotografii papieskich fotografów Arturo Mari i Adama Bujaka, które przedstawiają Jana Pawła II na tle trudnej historii Polski lat 80-tych i 90-tych. Wystawa przebiega pod hasłem "Nie ma Solidarności bez miłości" i nawiązuje do wydarzeń sierpniowych z 1980 r. Zdanie to wypowiedział Jan Paweł II 5 czerwca 1999 r. podczas pielgrzymki do Polski. Leszek Sosnowski we wstępie do swojej książki pod tym samym tytułem napisał "...Kiedy 5 czerwca 1999 r. padły te słowa, zrozumieliśmy od razu, że w skondensowanej formie ujęte zostało to wszystko, co nas nurtowało od ładnych paru lat, co w nas narastało i co nas niepokoiło. Bo solidarność Polaków z roku 1980 zanikała. Ale dlaczego ? To było pytanie dramatyczne. Odpowiedź na nie dał nam Jan Paweł II bowiem nie ma solidarności bez miłości . Takie proste, prawda? a takie trudne..."
Wystawa trwa do 30 maja.
Serdecznie zapraszamy.

Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się 12 maja. Przybyli na nie władze gminy w osobach: Wójt Gminy Krzysztof Kobiałka, Skarbnik Gminy Bogusława Tanhojzer, Sekretarz Gminy Arlena Klusa, Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Twardoch, Dyrektor GOK Marcin Dobrowolski oraz mieszkańcy i czytelnicy z naszej gminy.


Wystawę obejrzeli uczniowie kl. II Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Mierzęcicach.sobota, 8 maja 2010

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Z okazji Święta Bibliotekarza
życzymy wszystkim pracownikom Bibliotek
wiele radości i zadowolenia z pracy, mnóstwa nowości książkowych, sympatycznych czytelników a w życiu osobistym wszystkiego co najpiękniejsze i najszczęśliwsze.
Pracownicy Biblioteki w Mierzęcicach.

sobota, 1 maja 2010

Gminny Konkurs Recytatorski

28 kwietnia w Szkole Podstawowej w Toporowicach odbył się coroczny finał Gminnego Konkursu Recytatorskiego pod patronatem dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w Mierzęcicach. W tym roku przebiegał on pod hasłem "Poetycki wykład o nas samych ..., czyli kolejne spotkanie z wierszami dla dzieci i młodzieży...". Udział wzięli uczniowie szkół podstawowych oraz przedszkolaki. Konkurs przebiegał w czterech grupach wiekowych: przedszkolaki i klasy "0", klasa I-II, klasa III-IV, klasa V-VI. Jak co roku uczestnicy wspaniale recytowali wiersze Brzechwy, Tuwima, Szymborskiej i wielu innych autorów. W przerwach konkursu muzyczny występ artystyczny przygotowali uczniowie ze szkoły w Toporowicach. Jury miało trudne zadanie wyłonienia zwycięzców, po burzliwej naradzie nagrody przyznano:
W pierwszej kategorii (przedszkolaki i klasy 0) - I miejsce zajął Jakub Drong, II miejsce Marcjan Zawadzki, III miejsce Magdalena Lebiodzka a wyróżnienie otrzymali Patrycja Krzykawska, Paweł Kozieł, Oliwia Kyrcz, Julia Kłys.
W drugiej kategorii (klasy I-II) - I miejsce zajęła Angelika Dyszy, II miejsce Marta Góra i Weronika Wojdas, III miejsce Damian Nowak, wyróżnienie otrzymała Julia Cebula.
W trzeciej kategorii (klasy III-IV) - I miejsce otrzymała Paulina Dróżdż, II miejsce Paulina Słowińska, III miejsce Katarzyna Kowal i Klaudia Jaruszewska, wyróżnienie otrzymała Julia Chromik.
W czwartej kategorii (klasy V-VI) - I miejsce otrzymała Aleksandra Brudzińska i Zuzanna Wiatr, II miejsce Patrycja Dembińska, III miejsce Marlena Kokoszka.

Konkurs rozpoczęła dyr. Szkoły Podstawowej w Toporowicach I. Dziurowicz

Komisja konkursowa: Ewa Jaruszewska, Ewa Serweta, Grażyna Czapla

Występ artystyczny uczniów z Toporowic Prowadzący konkurs uczniowie szkoły w Toporowicach Jakub Drong Uczestnicy konkursu w pierwszej kategorii wiekowe: sześciolatki i przedszkolaki

Angelika Dyszy Uczestnicy konkursu w drugiej kategorii wiekowej: klasy I-II

Paulina Dróżdż Uczestnicy konkursu w trzeciej kategorii wiekowej: klasy III-IV

Aleksandra Brudzińska
Zuzanna Wiatr
Uczestnicy konkursu w czwartej kategorii wiekowej: klasy V-VI
Wspólne zdjęcie wszystkich uczestników konkursu