wtorek, 24 lutego 2009

Spotkania z Ojcem Świętym

Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Mierzęcicach planuje w 2009 r. wydać album fotograficzny poświęcony spotkaniom naszych mieszkańców z Papieżem Janem Pawłem II. W związku z tym pracownicy biblioteki zwracają się z gorącą prośbą do wszystkich mieszkańców gminy Mierzęcice, którzy spotkali się osobiście bądź uczestniczyli w różnych spotkaniach z Ojcem Świętym, jak również odwiedzili grób Jana Pawła II i posiadają jakiekolwiek zdjęcia z tych spotkań, aby zgłosili się z nimi do biblioteki w Mierzęcicach przy ul. Wolności 62 a. Zdjęcia te zostaną zeskanowane i oddane właścicielowi. Bliższych informacji udzielają: Grażyna Czapla i Dominika Latos, tel. 032 288 70 35 lub 0664 965 171.

czwartek, 19 lutego 2009

KUP KSIĄŻKĘ

Po raz kolejny Gminna Biblioteka Publiczna w Mierzęcicach organizuje kiermasz książkowy. W centrali w Mierzęcicach oraz w filii bibliotecznej w Przeczycach można kupić nowe książki dla dzieci i młodzieży. Są to pozycje z wydawnictwa Egmont, pięknie ilustrowane, dla różnych grup wiekowych. W ofercie znajduje się kilkanaście tytułów, w tym m.in. książki o Kubusiu Puchatku, Muminkach, Smerfach i komiksy Spider-Man. Książki można kupić już od 6,- zł.

wtorek, 17 lutego 2009

Bal karnawałowy dla dzieci

Na zakończenie ferii zimowych 5 lutego do Gminnego Ośrodka Kultury przybyły dzieci przebrane za postacie z bajek, za zwierzątka , był również strażak i policjant. Wszystkie dzieci w pięknych strojach przyjęły nasze zaproszenie i przyjechały na kolejny już Karnawałowy Bal Przebierańców. Bal prowadził zespół TOWER. Podczas imprezy oprócz tańców organizowano wiele konkursów, w trakcie których można było wygrać wiele drobnych upominków. Jak na każdym balu tak i na naszym wybrano Królową i Króla Balu. Królową wybierali wszyscy chłopcy i została nią Pszczółka Maja, Króla Balu wybierały dziewczynki a został nim mały słonik. Aby mali tancerze nie opadli z sił został dla nich przygotowany słodki poczęstunek. Radosne uśmiechy na twarzach dzieci pozwoliły nam stwierdzić, ze impreza była bardzo udana. Przygotowaliśmy ją jak zawsze wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury i mamy nadzieję, że za rok znowu wszyscy razem spotkamy się na kolejnym radosnym Balu Karnawałowym.
Pszczółka Maja - Królowa Balu i Słonik - Król Balu

poniedziałek, 16 lutego 2009

Ferie z Pszczółką Mają

Tradycją już stało się organizowanie przez pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej w Mierzęcicach zajęć dla dzieci w trakcie ferii zimowych. W tym roku w placówkach bibliotecznych dzieci miały do dyspozycji gry planszowe, puzzle, kolorowanki, a tam gdzie jest sprzęt RTV mogły oglądać bajki i filmy. Przygotowano dla nich również zajęcia plastyczne, w trakcie których dzieci wykonywały m.in. kwiaty i ozdoby z papieru, z masy solnej, malowały farbami żelowymi na szkle i folii. W filii w Mierzęcicach Osiedlu można było za pół ceny skorzystać z Internetu. W Toporowicach dzieci wzięły udział w 3 mini konkursach i rozwiązywały zagadki i rebusy. W Przeczycach młodzi czytelnicy wykonywali rękawiczkowe stworki, zakładki do książek i mini ogrody z papieru, a w międzyczasie rozwiązywały krzyżówki i rebusy związane z przeczytanymi książkami. W centrali w Mierzęcicach zajęciom patronowała Pszczółka Maja i jej przyjaciele. Dzieci oglądały filmy z sympatyczną pszczółką a potem wykonywały różnymi technikami plastycznymi portret Mai i jej łąkowych przyjaciół. Na zakończenie ferii jak co roku dzieci bawiły się na Karnawałowym Balu Przebierańców zorganizowanym wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury gdzie bal się odbywał.