niedziela, 30 listopada 2008

BAJARKA

Polecamy nową księgarnię wysyłkową pod nazwą BAJARKA pełną bajek. Oferta księgarni skierowana jest głównie do matek, rodziców i wszystkich kupujących książki dla dzieci. Adres internetowy BAJARKI znajdziesz na pasku bocznym w zakładce Polecane strony.

środa, 26 listopada 2008

Kup książkę na Mikołaja i Pod Choinkę

Zapraszamy na KIERMASZ KSIĄŻEK NOWYCH I UŻYWANYCH Na kiermaszu, za przysłowiową „złotówkę”, można zakupić książki używane z literatury pięknej, dziecięcej, popularnonaukowej. W zależności od upodobań, każdy znajdzie coś dla siebie wśród wielu egzemplarzy.
Można także u nas kupić piękne, kolorowe, nowe książki dla dzieci w różnym wieku - idealne na prezent mikołajkowy i świąteczny. NOWE KSIĄŻKI dla dzieci już od 3 zł !

Można również kupić kalendarze na 2009r.

wtorek, 25 listopada 2008

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia, święto wszystkich misiów na całym świecie, tych małych i dużych, nowych i troszkę zniszczonych.W naszej bibliotece też pamiętamy o tym święcie. W filiach bibliotecznych odbędą się spotkania dzieci z małymi misiami.
Natomiast 24 listopada w centrali w Mierzęcicach gościł teatr "Abecadło" z Krakowa, który zaprezentował spektakl "Kubuś - miś z rozprutym brzuszkiem". Było to przedstawienie o tolerancji, o misiu, który nie był lubiany, bo był inny, ale wszystko dobrze sie kończy.

Na zakończenie wszystkie dzieci tańczyły razem z misiem Kubusiem.

Na przedstawienie zaprosiliśmy przedszkolaki z Mierzęcic i Nowej Wsi

oraz uczniów klas I-III z Boguchwałowic i klasy I z Mierzęcic

Jak powiedziały przedszkolaki - było "superowo"

wtorek, 18 listopada 2008

Prezentacje biblioteczne i Targi Książki

14 listopada udałyśmy się do Katowic na organizowane przez Bibliotekę Śląską 5 Katowickie Prezentacje Biblioteczne, które w tym roku odbyły się w jednej z hal Międzynarodowych Targów Katowickich, gdzie przez 3 dni trwały Śląskie Targi Książki.

Odwiedzałyśmy stoiska bibliotek, które w różny sposób prezentowały swoją działalność, bardzo nam się te prezentacje podobały. Podpatrzyłyśmy wiele pomysłów, rozwiązań i może my też zaprezentujemy się na 6 Prezentacjach Bibliotecznych za rok.
Poza tym oglądaliśmy stoiska różnych wydawnictw, oczywiście dostaliśmy mnóstwo ofert wydawniczych, z których na pewno skorzystamy.
Na koniec wzięłyśmy udział w spotkaniu z Ewą Chotomską i Wandą Chotomską.
Spotkałyśmy się też z fotografem Adamem Bujakiem, który prezentował swoja nową książkę "Polska szlakiem Jana Pawła II". Pan Bujak podpisał dla nas swoją książkę.

piątek, 7 listopada 2008

Spotkanie z Bolesławem Ciepielą

W czwartek 6 listopada w bibliotece odbyło się spotkanie z Panem Bolesławem Ciepielą, autorem książek o naszym regionie. Bolesław Ciepiela mieszka w Gródkowie i od lat zbiera i w swoich książkach opisasuje historię m.in. miejscowości, organizacji i parafii z terenu Zagłębia Dąbrowskiego, a dokładniej powiatu będzińskiego. Jest emerytowanym górnikiem a historia to jego pasja. Współpracował z kronikarzem Zagłębia Dąbrowskiego J. Przemszą-Zielińskim. Za swoją działalność był wielokrotnie odznaczany, należy do wielu organizacji i stowarzyszeń, m.in. Stowarzyszenia Autorów Polskich Oddział w Będzinie, Klubu Kronikarzy Zagłębia Dąbrowskiego im. J. Przemszy-Zielińskiego. Jego dorobek literacki to 34 książki, które można wypożyczyć w naszej bibliotece.
Nasze spotkanie uświetnił występ młodzieży z Toporowic z programem artystycznym p.t. "Jesteśmy z stąd".
Uczestnicy spotkania

środa, 5 listopada 2008

Zwiedziliśmy wrocławską MEDIATEKĘ

30 października kilku naszych pracowników wraz z innymi bibliotekarzami powiatu będzińskiego, Dabrowy Górniczej oraz Sosnowca wyjechało autokarem do Wrocławia, gdzie poznaliśmy pracę bibliotekarzy w jednej z filii MBP. Filia ta została przekształcona w Mediatekę, gdzie w przeważającej ilości ( poza książkami tradycyjnymi) księgozbiór stanowią zbiory multimedialne - filmy, muzyka, książki do słuchania, multimedialne programy edukacyjne i gry komputerowe. Filia ta powstała w ramach projektu Fundacji Bertelsmanna przy współpracy z miastem Wrocław i Miejską Biblioteką Publiczną we Wrocławiu. Rozpoczęła swoją działalność 25 czerwca 2004 r. Jej oferta skierowana jest docelowo do młodych ludzi w wieku od 13-tu do 25-ciu lat, ale korzystać z biblioteki mogą wszyscy zainteresowani. Zbiory Mediateki liczą obecnie ponad 30 000 mediów. Po obejrzeniu biblioteki, po której oprowadzała nas Pani Anna Janus - kierownik Mediateki, udaliśmy się na Stare Miasto, gdzie obejrzeliśmy z kolei zabytki Wrocławia. Wieczorem wróciliśmy do domu pełni wrażeń i nowych doświadczeń bibliotekarskich.
Wejście do Mediateki
Miejsce do wszelkich spotkań z czytelnikami
Biblioteka z góry

wtorek, 4 listopada 2008

Kolorowa wystawa

W bibliotece w Mierzęcicach trwa kolorowa wystawa. Można na niej oglądać różne formy kartek wykonanych przez uczniów naszych szkół dla swoich nauczycieli. Zostały one wykonane w ramach gminnego konkursu plastycznego p.t. "KARTKA DLA MOJEJ PANI".