środa, 25 czerwca 2008

Odwiedzili nas bibliotekarze z Łaz

Bibliotekarze z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łazy, którzy zaprzyjaźnieni są z naszą biblioteką od kilkunastu lat przyjęli nasze zaproszenie i odwiedzili nas 19 czerwca. Przyjechali do nas wiedzeni ciekawością jak wygląda nasza nowa siedziba. Po obejrzeniu całej biblioteki nie kryli zazdrości, że nie mają tak dużej powierzchni do swojej działalności. Przy kawie i słodkościach wspominaliśmy poprzednie spotkanie, podczas którego zwiedzaliśmy zamek w Ogrodzieńcu. Podczas spotkania, jak to wśród bibliotekarzy, dzielono się także doświadczeniami z pracy w swoich bibliotekach. Rozmowom i żartom nie było końca, aż żal było się rozstawać. Zostało umówione kolejne spotkanie za rok. Należałoby w tym miejscu nadmienić, iż spotkania ta odbywają się w ramach integracji kół Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich działających przy bibliotece w Łazach i Mierzęcicach, które kiedyś tworzyły jedno koło SBP.

Wspólne zdjęcie

wtorek, 10 czerwca 2008

Młodzi czytelnicy w bibliotece

W dniu 4 czerwca do naszej biblioteki przybyły dzieci z klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Mierzęcicach. Bibliotekarze przygotowali dla nich uroczyste "Pasowania na Czytelnika", podczas którego zostali oni wpisani w poczet nowych czytelników biblioteki. Podczas tego spotkania dzieci zapoznawały się z biblioteką i jej zbiorami, potem zostały pasowane na czytelnika poprzez złożenie przyrzeczenia i dotknięcie książką, którą każdy otrzymał na pamiątkę . Po pasowaniu wszyscy nowi czytelnicy osobiście wpisali się do Księgi Pamiątkowej Nowej Braci Czytelniczej Biblioteki w Mierzęcicach.

Na zakończenie wszyscy udali się do wypożyczalni książek dla dzieci, gdzie nowym czytelnikom założono karty czytelnika i mogli oni sami wybrać książki , które zabrali do domu.

Nasi młodzi czytelnicy obiecali, że będą nas odwiedzać często i będą dużo czytać.